ŽÍŽALICE

dřevěná hrací deska

Dobrý den,

jmenuji se Míša Drahoňovská a jsem máma a táta v jedné osobě pro malého Juráška a Nikitku. Nápad přivést na svět Žížalici se formoval už dlouho. Prvotní impuls byl od mého velmi dobrého kamaráda, ale až touha po něčem novém v mém profesním životě, který se posledních 10 let motal většinu času okolo dřeva, a vzpomínka na hodně času stráveném s mým malým synkem po různých nemocnicích a lékařských ordinacích, mě postrčil tím správným směrem a Žížalice se „narodila“. Je to vlastně moje třetí dítě :-)

V dnešním přetechnizovaném světě mě samotnou překvapilo, jak fantasticky reagují děti na hračku, a to bez rozdílu věku. Jakoby byly udivené, že nepotřebují šňůru do zásuvky a ani nikdo nediktuje, co se s čím kde má spojit; možná překvapené z naprosté svobody a volnosti ?

Mám neskromné přání - chtěla bych vidět svojí Žížalici zejména na zdech úzkých nehostinných chodeb rozlehlých nemocnic, kde vyplývá z logiky věci, že dětský koutek nelze vytvořit. Snad tak malý kluk nebo holka se Žížalicí aspoň na chvilku zapomenou na to, že jsou v nemocnici. Přála bych si také vidět úsměv na tváři u slabozrakých dětí, pro které jsme speciálně vytvořili černo-bílou kombinaci Žížalice. A pak ve mnoha restauracích a kavárnách, kde si může máma dát v klidu kafíčko nebo obídek, aniž by jí dítě viselo okolo krku. Může si přece hrát s Žížalicí !

Moc si přeji, aby Žížalice našla cestu i do dětských pokojíčků. Pohyb ruky a tlak, který musí děti vyvinout pro vtlačení hadičky mezi kolíčky, trénuje zápěstí např. předškolákům nebo dětem se sníženou motorikou rukou.

Čeká mě spousta práce a až se budou Vaše děti nudit v restauraci či v čekárně u doktora, tak si řeknete „hm, sem se Míša ještě se Žížalicí neproboxovala“ (a že otevřít některé dveře s tímto nápadem nebude jednoduché, to je asi všem jasné :-), ale snad se i dospělým rozjasní tvář až se s první Žížalicí někde setkají a řeknou si „hm, tak sem se už Míša proboxovala a nekecala, fakt je to úžasná hračka, moje děti si hezky pohrály“.

Budu šťastná za jakékoliv náměty a nápady kam jít „boxovat“.

Vaše

Míša D.